İptal İade ve Değişim Şartları

 

Sipariş vermiş olduğunuz ürünlerin tümünün eksiksiz ve çalışır durumda elinize geçmesini sağlamak sorumluluk hizmet anlayışımızın gereğidir.

 

 

EVDONAT İPTAL ŞARTLARI

Madde 1Ürünlerimiz siz sipariş verdiğinizde, aynı gün ya da ertesi günü hazırlanmaya başlıyor. Bu sebeple üründen vazgeçme durumunuzu, sipariş verdiğiniz tarihten itibaren en geç 3 iş günü içerisinde bize bildirmenizi rica ederiz.

Madde 2Özel ölçü/kumaş/renk değişikliği yapılan ürünleri iptal edemiyoruz (Madde:1 de belirtilen 3 iş günü süresini geçti ise).

Madde 3: Siparişinizin üretimi tamamlanıp, siparişiniz kargoya verildi ise iptal edilemiyor. Böyle bir durumda, size gelen kargo kabul edilmeyip iade edilmelidir. Bu durumda iade hakkınızı kullanabilirsiniz  (Madde:2 de belirtilen özel sipariş değil ise).

 

 

EVDONAT  İADE ŞARTLARI

Madde 1: 7  gün içinde aşağıdaki durumlar haricinde ürün iadesi hakkınız bulunmaktadır.

Madde 1aÖzel sipariş: Kişiye özel kumaş kaplaması, ayak rengi değişimi, ölçü değişikliği, köşe yönü değişimi vs. gibi durumlar varsa ürün, iade alınamamaktadır.

Madde 1b: Hijyenik ürünler: Yapısı gereği kişiye özel ürünler olup, hijyen sebebi ile bu tarz ürünlerin iadesi alınamamaktadır(yatak,yastık,tekstil ürünleri)*.

Madde 1c: Kurulumu yapılmış ürünler: Demonte olarak gelen, kurulumunu biz ya da müşterimizin yaptığı ürünler iade alınamamaktadır.

Madde 2: Orijinal paketiyle iade edilmeyen ürünlerin ücret iadesi yapılamıyor. Orjinal paketinin olmaması halinde, ürünün taşınırken zarar görmeyecek bir şekilde paketlenmesini rica ediyoruz.

Madde 3Ürünün üretiminden kaynaklı bir sorunu var ise 10 gün içerisinde, ürünü ücretsiz iade edilebilirsiniz.

Madde 4: Kargolu ürünlerde: Kargo bedeli ve nakliye bedeli ödenmiş olan ürünlerin keyfi* iadesinde kargo ve nakliye bedeli  iade edilmemektedir.

Madde 5Outlet ürünleri iade alınamamaktadır. Bu sebeple outlet ürünlerimiz ile ilgili detaylı bilgileri ürün detay sayfasında bulabilirsiniz.

Madde 6: Ürün ölçüsünün eve uymaması: Ürün ölçülerini sitemizde belirtiyoruz, evinize ölçüsü uymadığı için iade, iade şartlarımız dışındadır. Lütfen ürünü satın almadan önce, ürün ölçülerine göre, apartmanınızda taşınabilir mi, odanıza sığar mı, kapıdan geçer mi, merdivenlerden dönermi gibi önemli kontrolleri sipariş vermeden önce yapmanızı rica ediyoruz.

Madde 7: Kargo ile gönderilen ürünlerde ürün teslimatında mutlaka ürün paketinin hasar kontrolünü yapmanızı rica ediyoruz. Ürün paketinde veya üründe herhangi bir hasar bulunması durumunda kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” tutturunuz ve ürünü teslim almayınız. Ya da ürün size geldiğinde açmadan üründen vazgeçmeniz halinde de ( Ancak yukarıda belirttiğimiz durumlar dışında bu mümkündür. Yani üründe renk değişimi özel ölçü vs. yapılmadı ise)  ürünü teslim almayıp kargoya geri verebilirsiniz. Bu durumların ikisinde de mutlaka (0262) 644 99 13  numaralı telefondan müşteri hizmetlerimizle iletişime geçmenizi rica ediyoruz.

Madde 8Ücret iadeniz, ürün Evdonat’a  geldikten sonra; önceden belirttiğiniz durumlar dışında hasarsız ve iade şartlarına uygun ise 7 iş günü içerisinde yapılacaktır (Keyfi* iade durumlarında ücret iadesi yapılırken siparişte alt limitli kupon veya hediye çeki kullanılıp kullanılmadığı dikkate alınır).

Madde 9: İade edilecek ürünün şirketimiz adına kesilecek bir iade faturası ile, iade faturası düzenleme imkanı bulunmayan durumlarda,ürüne ait fatura ve sevk irsaliyesinin aslıyla iade edilmesi gerekmektedir. iade faturası yada fatura veya sevk irsaliyesi asıllarının temin edilemediği durumlarda,bundan kaynaklanan KDV  vb. mali yükümlülükler iade edilecek bedelden düşülecektir.

Madde 10İade işlemi çerçevesinde oluşacak masraflar (sevkiyat vs.) müşteriye aittir. Ancak ürünün kusurlu çıkması durumunda iade masrafları Evdonat Mobilya tarafından karşılanır. 

Madde 11Lütfen iade etmek için bu linke tıklayıp iade formunu doldurunuz.İade Form Link

EVDONAT DEĞİŞİM ŞARTLARI

 

Madde 1Ürününüzü teslim almadınız ve değişim hakkınızı kullanmak istiyorsanız, ilk önce aldığınız ürün için iptal talebinde bulunmanız gerekmektedir (İptal Şartlarına uygun olarak).

Madde 1aDeğişim talebiniz, iptal şartlarına uyuyor ise; siparişiniz iptal edilir ve yeni siparişiniz işleme alınır.

Madde 1bDeğiştirdiğiniz ürünün fiyatı, yerine almak istediğiniz ürünün fiyatından daha fazla ise evdonat yeni sipariş oluştururken, fiyat farkını, ödemeyi nasıl yaptıysanız, o şekilde iade eder.

Madde 1cDeğiştirdiğiniz ürünün fiyatı, yerine almak istediğiniz ürünün fiyatından daha  az  ise fiyat farkını ödemenizden sonra yeni siparişiniz oluşturulur.

Madde 2Sipariş verdikten sonra ürün renginde değişlik yapma talebinizi sipariş verdiğiniz gün ya da en geç bir sonraki güne kadar işleme alabiliriz. Sonrasında renk değişimi talebiniz olursa bir önceki kumaş masraf bedeli + yeni kumaş masraf bedeli karşılığında yapabiliyoruz.